Ашық сабақ Халықтар достығы туралы шығарма 5 сынып
Документы для скачивания
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі(16.09.2021ж №472)
ШҚО ББ Шемонаиха ауданы бойынша бб «Шәкәрім атындағы №4 ЖББ орта мектебі»КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Халықтар достығы туралы шығарма
(сабақтың тақырыбы)
Бөлім: |
ҚАЗАҚСТАНДАҒЫ ҰЛТТАР ДОСТЫҒЫ |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Тотекина Назигуль Ануарбековна |
|
Күні: |
03 сәуір 2023 жыл |
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: 11 |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Халықтар достығы туралы шығарма |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.6.1 тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру 5.2.5.1 берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу |
|
Сабақтың мақсаты |
Өткен сабақтарда алған білімдерін еске түсіріп, берілген сұрақтарға дұрыс жауап беру Адасқан әріптер арасынан сабақ тақырыбын дұрыс табу Тыңдалған,оқылған мәтінді түсініп, сұрақтарға жауап беру Мәтін бойынша сұрақтар құрастырып, бір-бірлеріне шынайы ақпарат арқылы мәтінді қорыту Сөйлемдерге мазмұны бойынша көп нүктенің орнына қажетті сөздерді дұрыс қойып жазу М.Мағауин туралы дайын материалдан тақтаға кластер құру |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
2 мин Сәлемдесу |
Оқушылармен, қатысушылармен сәлемдесу |
Балалар сабаққа классик әдісі бойынша әр тілде сәлемдесіп кіреді |
|
қадам суреттері музыка |
2 мин Топқа бөлу |
Сабақта ерініп,жалқауланбас үшін, анти жалқаулық капсулаларын берейін. Сендерге ақыл, сана берсін. 1-Бірлік 2-Ынтымақ 3-Достық |
Қолшатырда ілініп тұрған қағаздардан топты таңдап, отырады |
|
«Анти-жалқаулық» қағаз капсулалары 1-Бірлік 2-Ынтымақ 3-Достық жазуы бар кюветка Әр оқушыға кеспе қағаздар |
2 мин Үй тапсырмасын тексеру |
Балалар, өткен сабақта қандай ән туралы айттық? Ол ән не туралы? |
Өткен сабақта «Атамекен» әні туралы айттық. Ол туған жер, ата-баба мекені туралы |
Тамаша! Жарайсыңдар! |
Компьютер Е.Хасанғалиевтің «Атамекен» әніне бейнебаян |
3 мин Жаңа сабақ тақырыбын анықтау |
«Кубизм» әдісі
«Мюнстенберг» әдісі бойынша адасқан әріптер арасынан сабақ тақырыбын анықтау |
Әр топ мүшелері кезекпен кубтағы берілген сұрақтарға жауап береді |
Дұрыс толық жауап 2 балл Дұрыс қысқа жауап 1 балл
|
Блум кубигі Адасқан әріптер жазылған кеспе қағаздар |
1 минут Сабақтың мақсатын анықтау |
Ендеше, балалар, сабақ мақсаты қандай болмақ? |
Халықтар достығы туралы білімдерімізді тереңдету Жазушы Мұқтар Мағауин туралы білу Мәтінге сұрақ құрастыра білу |
Ауызша мадақтау |
|
3 мин Жаңа тақырыпты түсіндіру
|
Бейнеролик көрсету, жазушы туралы қысқаша мағлұмат беру |
|
|
Интербелсенді тақта |
10 мин Оқулықпен жұмыс |
90 беттегі мәтінді мәнерлеп оқып беру |
Тізбекпен мәтінді оқу Түсінгендерін мазмұндау |
Төл дыбыстарды дұрыс, мәнерлеп оқу-1 балл мазмұндау -2 балл |
Ф.Ш.Оразбаева «Қазақ тілі мен әдебиеті» 2 бөлім. 90 бет |
7 мин Мәтінмен жұмыс |
«Куиз-куиз-трейд»-«сұра-сұра-қағаздарыңмен алмас»-стратегиясы бойынша жұмыс |
Кеспе қағаздарға оқушылар сұрақтарын, оған жауаптарын жазады Ортаға шығып, бір-бірімен қосақталған жұмыс жүргізеді |
Дұрыс құрастырылған сұрақтар және жауаптар-2 балл |
Кеспе қағаздар |
5 мин Жазбаша жұмыс |
91 бет 6-тапсырма Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қойып жазу |
Оқулықтағы тапсырманы алдын ала ауызша дұрыс құрап, тақтаға,дәптерлеріне жазады |
Дұрыс құралып, жазылған сөйлем-1 балл |
Ф.Ш.Оразбаева «Қазақ тілі мен әдебиеті» 2 бөлім. 91 бет |
5 мин Қорытынды |
Алдын ала дайындалған материал бойынша тақтаға айта отырып, кластер құрастыру |
Жеке-жеке кеспе қағаздарды дауыстап оқи отыра мәтін желісі бойынша реттеп тақтаға кластер құрастырады |
Мәтіннің ретін сақтап кластер құру-1 балл |
Жазушы портреті, кеспе қағаздар |
5 мин Кері байланыс |
Сабақ аяқталды, алдарыңдағы жүрекше қағазға сабақтан алған әсерлеріңді жазып, үлкен жүрекке салуларыңды сұраймын. Сабақта белсенді жұмыс жасағандарың үшін сендерге алғысым шексіз! Екінші сабағымыз ары қарай жалғасады. |
Сабақтан алған әсерлерін құнды пікір қағазына жазып, жүрекшеге салады |
Ауызша мадақтау |
«Жүрек» жәшік Кішкентай жүрекше
|
1-қосымша Аааааааахалықтарпппппппппдостығытттттттттуралыпппппп шығарматтттттттттттмұқтардддддддддддмағауинкккккккккк
|
2-қосымша
3-қосымша
4-қосымша
Критерий |
Дескриптор |
Жетістік |
А Білу,түсіну |
Мәтіннің мазмұнын толық түсінеді Негізгі кейіпкер туралы мазмұндайды Қосымша сұрақтарға жауап береді |
1 1
1 |
В Қолдану,талдау |
Мәтін мазмұны бойынша сұрақ қоя біледі Қойылған сұрақтарға дұрыс жауап береді Шағын диалогке қатыса алады |
1
1
1 |
С Жинақтау,бағалау |
Тақырыпқа сай тұжырым жасап,қорытады Мәтін бойынша жазба жұмысын қатесіз орындайды. Мәтін желісін кластерде дұрыс құрастырады Ойын жүйелі жеткізеді |
1
1
1
1 |
Бағалау шкаласы;
«5»-9-10 балл
«4»-7-8 балл
«3»-5-6 балл
«2»-0-4 балл
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Шығыс Қазақстан білім беру басқармасы
Шемонаиха ауданы бойынша білім беру бөлімінің
«Шәкәрім атындағы жалпы білім беретін №4 орта мектебі» КММ
Ашық сабақ
Тақырыбы: Халықтар достығы туралы шығарма/5 сынып/
Авторы: қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі,
зерттеуші-педагог
Тотекина Н.А.