a2b2.ru
А2Б2 - Образовательный портал
Новости образования от A2B2

Ашық сабақ Халықтар достығы туралы шығарма 5 сынып

Автор: Тотекина Назигуль Ануарбековна Опубликовано: 2023-04-07 05:49:12

Документы для скачивания

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі(16.09.2021ж №472)
ШҚО ББ Шемонаиха ауданы бойынша бб «Шәкәрім атындағы №4 ЖББ орта мектебі»КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Халықтар достығы туралы шығарма
(сабақтың тақырыбы)

Бөлім:

ҚАЗАҚСТАНДАҒЫ ҰЛТТАР ДОСТЫҒЫ

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)

Тотекина Назигуль Ануарбековна

Күні:

03 сәуір 2023 жыл

Сынып:

Қатысушылар саны: 11

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Халықтар достығы туралы шығарма

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.6.1 тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру

5.2.5.1 берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу

Сабақтың мақсаты

Өткен сабақтарда алған білімдерін еске түсіріп, берілген сұрақтарға дұрыс  жауап беру

Адасқан әріптер арасынан сабақ тақырыбын дұрыс табу

Тыңдалған,оқылған мәтінді түсініп, сұрақтарға жауап беру

Мәтін бойынша сұрақтар құрастырып, бір-бірлеріне  шынайы ақпарат арқылы мәтінді қорыту

Сөйлемдерге мазмұны бойынша көп нүктенің орнына қажетті сөздерді дұрыс қойып жазу

М.Мағауин туралы дайын материалдан тақтаға кластер құру

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

         

2 мин

Сәлемдесу

Оқушылармен, қатысушылармен сәлемдесу

Балалар сабаққа классик әдісі бойынша әр тілде сәлемдесіп кіреді


 қадам  суреттері

музыка

2 мин

Топқа бөлу

Сабақта ерініп,жалқауланбас үшін, анти жалқаулық капсулаларын берейін. Сендерге ақыл, сана берсін.

1-Бірлік

2-Ынтымақ

3-Достық

Қолшатырда ілініп тұрған қағаздардан топты таңдап, отырады

 

«Анти-жалқаулық»  қағаз капсулалары

1-Бірлік

2-Ынтымақ

3-Достық жазуы бар кюветка

Әр оқушыға кеспе қағаздар

2 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Балалар, өткен сабақта қандай ән туралы айттық?

Ол ән не туралы?

Өткен сабақта «Атамекен» әні туралы айттық.

Ол туған жер, ата-баба мекені туралы

Тамаша! Жарайсыңдар!

Компьютер

Е.Хасанғалиевтің «Атамекен» әніне бейнебаян

3 мин

Жаңа сабақ тақырыбын анықтау

«Кубизм» әдісі

 

 

«Мюнстенберг» әдісі бойынша адасқан әріптер арасынан сабақ тақырыбын анықтау

Әр топ мүшелері кезекпен кубтағы берілген сұрақтарға жауап береді

Дұрыс толық жауап  2 балл

Дұрыс қысқа жауап 1 балл

 

Блум кубигі

Адасқан әріптер жазылған  кеспе қағаздар

1 минут

Сабақтың мақсатын анықтау

Ендеше, балалар, сабақ мақсаты қандай болмақ?

Халықтар достығы туралы білімдерімізді тереңдету

Жазушы Мұқтар Мағауин туралы білу

Мәтінге сұрақ құрастыра білу

Ауызша мадақтау

 

3 мин

Жаңа тақырыпты түсіндіру

 

Бейнеролик көрсету, жазушы туралы қысқаша мағлұмат беру

 

 

Интербелсенді тақта

10 мин

Оқулықпен жұмыс

90 беттегі мәтінді мәнерлеп оқып беру

Тізбекпен мәтінді оқу

Түсінгендерін мазмұндау

Төл дыбыстарды дұрыс, мәнерлеп оқу-1 балл

мазмұндау -2 балл

Ф.Ш.Оразбаева «Қазақ тілі мен әдебиеті» 2 бөлім. 90 бет

7 мин

Мәтінмен жұмыс

«Куиз-куиз-трейд»-«сұра-сұра-қағаздарыңмен алмас»-стратегиясы бойынша жұмыс

Кеспе қағаздарға оқушылар сұрақтарын, оған жауаптарын жазады

Ортаға шығып, бір-бірімен қосақталған жұмыс жүргізеді

Дұрыс құрастырылған сұрақтар және жауаптар-2 балл

Кеспе қағаздар

 

5 мин

Жазбаша жұмыс

91 бет 6-тапсырма Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қойып жазу

Оқулықтағы  тапсырманы алдын ала ауызша дұрыс құрап, тақтаға,дәптерлеріне  жазады

Дұрыс құралып, жазылған  сөйлем-1 балл

Ф.Ш.Оразбаева «Қазақ тілі мен әдебиеті» 2 бөлім. 91 бет

 

5 мин

Қорытынды

Алдын ала дайындалған материал бойынша тақтаға айта отырып, кластер құрастыру

Жеке-жеке кеспе қағаздарды дауыстап оқи отыра мәтін желісі бойынша реттеп тақтаға кластер құрастырады

Мәтіннің ретін сақтап кластер құру-1 балл

Жазушы  портреті, кеспе қағаздар

 

5 мин

Кері байланыс

Сабақ аяқталды, алдарыңдағы жүрекше қағазға сабақтан алған әсерлеріңді жазып, үлкен жүрекке салуларыңды сұраймын.

Сабақта белсенді жұмыс жасағандарың үшін сендерге алғысым шексіз!

Екінші сабағымыз ары қарай жалғасады.

Сабақтан алған әсерлерін құнды пікір қағазына жазып, жүрекшеге салады

Ауызша мадақтау

«Жүрек» жәшік

Кішкентай жүрекше

 

1-қосымша

Аааааааахалықтарпппппппппдостығытттттттттуралыпппппп

шығарматтттттттттттмұқтардддддддддддмағауинкккккккккк

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-қосымша

 

3-қосымша

4-қосымша

 

 

 

 

 

 

 

 

Критерий

Дескриптор

Жетістік

А

Білу,түсіну

Мәтіннің мазмұнын толық түсінеді

Негізгі кейіпкер туралы мазмұндайды

Қосымша сұрақтарға жауап береді

1

1

 

1

В

Қолдану,талдау

Мәтін мазмұны бойынша сұрақ қоя біледі

Қойылған сұрақтарға дұрыс жауап береді

Шағын диалогке қатыса алады

1

 

1

 

1

С

Жинақтау,бағалау

Тақырыпқа сай тұжырым жасап,қорытады

Мәтін бойынша жазба жұмысын қатесіз орындайды.

Мәтін желісін кластерде дұрыс құрастырады

Ойын жүйелі жеткізеді

1

 

1

 

1

 

1

Бағалау шкаласы;

«5»-9-10 балл

«4»-7-8 балл

«3»-5-6 балл

«2»-0-4 балл

 

Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі

Шығыс Қазақстан білім беру басқармасы

Шемонаиха ауданы бойынша білім беру бөлімінің

«Шәкәрім атындағы жалпы білім беретін №4 орта мектебі» КММ

 

 

Ашық сабақ

Тақырыбы: Халықтар достығы туралы шығарма/5 сынып/

 

Авторы: қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі,

зерттеуші-педагог

Тотекина Н.А.

 

 

Оставить комментарий: